Türkiye Cumhuriyeti

Singapur Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

"tonight In Istanbul" Adlı Kültürel Etkinlik , 03.10.2008

Büyükelçiliğimizin Singapur’da ülkemizin ve zengin kültürel mirasımızın tanıtımı amacıyla yürütmekte olduğu çalışmaların son bir halkası olarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, merkezi Fransa'da bulunan Didier Millet yayınevinin Singapur temsilciliği ve Singapur’daki Türk Kültür Merkezi’nin işbirliği sağlanmak suretiyle 3 Ekim 2008 günü Asya Medeniyetleri Müzesi'nde "Tonight in Istanbul" adlı bir kültürel etkinlik düzenlenmiştir.

Sözkonusu kültürel etkinliğimiz çerçevesinde, bir İstanbul Fotoğrafları sergisi açılmış, Büyükelçiliğimizin de desteğiyle Didier Millet tarafından hazırlanan ve Singapur'da bastırılan "Istanbul: City of two continents" isimli kitabın tanıtımı yapılmış, ayrıca "Neredesin Firuze" isimli film gösterilmiştir.

Dışişlerinden Sorumlu Kıdemli Devlet Bakanı Sayın Zainul Abidin Rasheed'in eşiyle birlikte Onur Konuğumuz olarak katıldığı etkinliğimize Büyükelçiler, kordiplomatik üyeleri, bazı üst düzey bürokratlar, ticaret odaları temsilcileri, işadamları, sanatçılar ve Singapur'da ikamet eden vatandaşlarımızın da aralarında bulunduğu yaklaşık 130 kişi katılmıştır. Bu vesileyle Türk mutfağının zengin örnekleri misafirlerimize tanıtılmıştır.


Tonight in Istanbul

İlgili Dosyalar :