Türkiye Cumhuriyeti

Singapur Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlaması , 08.04.2013

Değerli Vatandaşlarımız,

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, ilkokul ve ortaokul çağındaki çocuklarımız ve velileri ile birlikte kutlamak üzere Büyükelçiliğimizde bir tören düzenlenecektir.

Anılan tarih hafta içine rastladığı cihetle, çocuklarımızın okul programlarını aksatmamak için törenimizin 20 Nisan Cumartesi günü saat 15.00-17.00 arasında Büyükelçiliğimizde (2 Shenton Way 10-3, SGX Centre Tower 1, Singapore 068804) düzenlenmesi öngörülmüştür.

Aynı tarihlerde resmi bir ziyaret için Singapur’da bulunacak olan TBMM Türkiye-Singapur Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı Osmaniye Milletvekili Sayın Suat Önal ile Adıyaman Milletvekili Sayın Mehmet Erdoğan ve İstanbul Milletvekili Sayın Faik Tunay’ın katılmaları da, programlarının elvermesi halinde,  mümkün olabilecektir.

Törenimize arzu eden vatandaşlarımızın katılmalarından memnuniyet duyulacaktır. İsteyen çocuklarımız, şiir veya küçük hikâyeler gibi katkılarla törene zenginlik katabileceklerdir.

Gerekli düzenlemelerin yapılabilmesini teminen, katılmayı arzu eden ailelerin isim, telefon ve katılım sayılarını mümkünse 15 Nisan  Pazartesi akşamına kadar 64227333 no.lu telefondan Bayan Clarine Lim’e veya Büyükelçiliğimizin  e-posta adresine (embassy.singapore@mfa.gov.tr) bildirmeleri uygun olacaktır.

Saygıyla duyurulur,

T.C. Singapur Büyükelçiliği